MU KITASI


Kayıp Mu Kıtası Hakkında Bilgiler James Churcward Hindistan’da görev yapan bir İngiliz subayı iken Batı Tibet’te bir mabedin başrahibiyle tanışır ve ondan öğrenmiş oluğu bilgiler ve elde ettiği tabletler üzerinden çalışmaya başlar. Tabletlerde resimlere benzeyen bir yazı stili kullanılmıştır. Başrahip, James Churcward’a, bu tabletleri okuması ve anlaması için Sanskritçe dilini öğrenmesi gerektiğini, bunun da yeterli olmayacağını ve çok eski bir dil olan Naga-Maya dilini de öğrenmesi gerektiğini söyler. Naga-Maya dilini bu rahip bilmektedir ve Churchward, rahipten, Naga-Maya dilini öğrenmekle işe başlar. Sonraki yıllarda, mineralog ve arkeolog olan Doktor William Niven tarafından 1921 ve 1923 yılları arasında Meksika’da ortaya çıkarılan ve hala Meksiko Müzesi’nde bulunan 2.600 tablet üzerinde çalışır. İncelemiş olduğu tabletlerde; “kıtamız battı, biz de buraya kaçtık” yazmaktadır. Bu tabletler yaklaşık 14.000 yıl önce yazılmıştır ve yapılmış olan karbon testleriyle de 14.000 senelik olduğu kesinleşmiştir.541827.jpg James Churcward bu bulguların üzerine çalışmalarını oldukça sıklaştırır ve hayatının tam 50 yılını efsanevi bir kıta olan “Mu kıtası”nın gizemi açığa çıkarmak için çalışmakla geçirir. Orta Amerika, Hindistan, Mısır, Sibirya, Orta Asya gibi dünyanın birçok yerini gezer, 20’den fazla ülkeyi dolaşarak bilgi, kaynak ve tarihi materyal toplar. Mu kıtası ile ilgili tespitlerini, belgeleriyle birlikte yazmış olduğu 5 kitapta ortaya koyar. Aslına bakılırsa Churcward’ın bu tabletleri bulmasından binlerce yıl önce Antik Yunan’da Platon, sular altında kalmış kıtalardan kaybolmuş uygarlıklardan söz etmekteydi. Tarihler boyunca dünyanın dört bir tarafında yaşamış olan birçok kavim ve milletlerin mitolojisinde, Pasifik Okyanusu’nda bir kıtanın var olduğuna, bu kıta üstünde on binlerce yıl hüküm süren ileri bir uygarlığın yeşerdiğine ve bu uygarlığın yozlaşma sonucunda yok olduğuna dair atıflar yer almaktadır. Örneğin; Hintlilerin Ramayana Destanı’nda, Maya kutsal metinlerinde ve Mısırlıların ölüler kitabında kısmen ya da açıkça Mu uygarlığından söz edilmektedir. Sümer efsanelerinden Gılgamış Destanı’nda da, Tanrıların yarattığı bir tufan sonucunda dünyanın genelinin su altında kaldığı kil tabletlerde anlatılmaktadır. Ayrıca 3 büyük dinin kutsal kitaplarında bulunan Nuh Tufanı olayı da buna benzer bir felaketi anlatmaktadır.
Uygarlığın son dönemlerinde, o dönemde Mu uygarlığınca kullanılan ileri teknolojiler ve rahiplerinin manevi alanlardaki sahip olduğu telepati ve öngörü yeteneği sayesinde büyük bir yıkımın geleceğini gören Mu halkı, uygarlığının tüm bilgi birikimini toplayıp belli bölgelere göç etmeye başlar. Mu’dan göçen insanlar çeşitli yerlere yerleşmişlerdir. Mu uygarlığının kolonileştirdiği ve daha sonra bağımsızlaşarak birer imparatorluğa dönüşen en önemli iki devlet, Atlantis ve Uygur İmparatorluklarıdır. Ayrıca bugün; Antik Mısır, Çin, Hint ve Maya uygarlıkları diye bilinen uygarlıkların kökeninde de aslen Mu uygarlığı yatmaktadır. Mu kıtasından çıkan ve batıya doğru giden bir göç yolu Uygur İmparatorluğu’nu ortaya çıkarmıştır. İmparatorluk, Asya ile Avrupa’nın çok büyük birbölümünü kapsamaktaydı ve Mu’nın en büyük kolonisiydi. Uygur İmparatorluğu’nun sınırları zaman içerisinde Avrupa üzerinden Atlantik kıyılarına kadar ulaştı. MÖ 1000’li yıllardaki Çin belgeleri, Uygurların 15.000 yıl önce uygarlıklarının zirvesinde olduğunu yazmaktadır.

Yaklasik-olarak-12.000-yil-once-meydana-gelmis-olan-Nuh-tufanindan-onceki-zamanlara-ait-tahmini-Mu-Atlantis-ve-Lemurya-haritasi..jpg


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

23
6 shares, 23 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

katılıyorum katılıyorum
1
katılıyorum
gül gül öldüm gül gül öldüm
1
gül gül öldüm
mutlu oldum mutlu oldum
1
mutlu oldum
Çok şaşırdım Çok şaşırdım
0
Çok şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MU KITASI

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı